NIEDZIELA Z RALPHEM KAMINSKIM, PONIEDZIAŁEK Z ŁUKASZEM PAWLIKIEM

20 | 11 | 2016

© Ralph Kaminski, fot. Wiktor MalinowskiNa zakończenie tygodnia w puławskim klubie Peweks publiczność Festiwalu Wszystkie Strony Świata usłyszy Morze. Właśnie tak zatytułowany jest debiutancki album Ralpha Kaminskiego, młodego obiecującego artysty, który właśnie rozpoczął serię koncertów promujących jego pierwszą płytę.

RALPH KAMINSKI — wokalista, kompozytor i autor tekstów — wystąpi w Puławach ze swoim zespołem, „najlepszym z możliwych”. My Best Band In The World to konglomerat talentów, stylów, osobowości i różnych muzycznych światów połączonych w jeden projekt. Piosenki jakie znalazły się na płycie to spójny, osobisty i w pełni autorski materiał. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty. Ralph Kaminski jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, takich jak Grand Prix festiwalu Carpathia 2011 czy nagroda w kategorii muzyka na festiwalu Fama 2015.

Poniedziałek będzie z kolei należał do ŁUKASZA PAWLIKA. To pianista jazzowy, wiolonczelista, kompozytor, aranżer. Absolwent Robert Schumann-Hochcshule w Düsseldorfie. Na puławski koncert jego kwartetu jazzowego złożą się przede wszystkim kompozycje pochodzące z albumu Lonely Journey. Łukasz Pawlik zaprosił do jej nagrania m.in. saksofonistę Dawida Główczewskiego, a także znakomitą, uhonorowaną Nagrodą Grammy za płytę Night In Calisia, sekcję rytmiczną: Pawła Pańtę i Cezarego Konrada. Muzyka z tej płyty odwołuje się do estetyki brzmieniowej lat 80. i 90. XX wieku, wzbogaconej o możliwości nowoczesnej elektroniki. Marek Dusza z „Rzeczpospolitej” powiedział o płycie Łukasza Pawlika, że jest jak „amerykańska płyta jazzowych sław fusion, ale ma nad nimi jedną przewagę. Porywa młodzieńczą pasją lidera, który radością tworzenia ulubionych dźwięków dzieli się ze słuchaczami i skutecznie ich zaraża.”

Na koncert Ralpha Kaminskiego & MBBITW zapraszamy w niedzielę do klubu Peweks — godz. 19:00, wstęp wolny. Łukasz Pawlik zagra w poniedziałek o godz. 19:00 w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Więcej informacji: ARTYŚCI, REPERTUAR. Festiwal odbywa się w dniach 18–26 listopada 2016. Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM oraz do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.