WYCIECZKA W KIERUNKU BLUESA Z SHAUN BOOKER

25 | 11 | 2016

© Shaun Booker, fot. Aigars LapsaNazywano ją „enigmą” z uwagi na intrygujące połączenie mocnego głosu i drobnej postury: Shaun Booker zaśpiewa w piątek na Festiwalu Wszystkie Strony Świata. Na gitarze będzie jej akompaniował Jonn Del Toro Richardson.

Puławski koncert odbywa się w ramach trasy promującej album „Blue Plate Special”, sygnowany nazwiskami wspomnianej wokalistki oraz gitarzysty Seana Carney’a. Utwory, które znalazły się na płycie to w większości kompozycje autorstwa Shaun. To przede wszystkim blues, ale usłyszymy także wycieczki w kierunku rocka, soulu i funku. Na liście piosenek znajduje się również utwór, którym artyści złożyli hołd wielkiej ikonie muzyki bluesowej — B.B. Kingowi.

SHAUN BOOKER jest amerykańska wokalistką, która bardzo wcześnie rozpoczęła edukację muzyczną. Niestety, na początku swoich występów spotkały ją nieprzyjemności związane z jej kolorem skóry. Shaun jednak nigdy się nie poddała. Na swoim koncie ma udział w International Blues Challenge. Energetyczny występ przyniósł jej wówczas miano „Cesarzowej Beale Street”. Na scenie artystka eksploduje muzyczno-taneczną energią, przejmując kontrolę nad widowiskiem i publicznością.

Na scenie w Puławskim „Domu Chemika” towarzyszyć jej będzie JONN DEL TORO RICHARDSON, zdobywca nagrody dla najbardziej obiecującego gitarzysty podczas International Blues Challenge w Memphis w 2005 roku. Bluesa interpretuje w unikalny sposób, pięknym tonem gitary, łącząc szeroki wachlarz stylistyk, co spotyka się z aplauzem publiczności, krytyków i jurorów. Muzyką zajmuje się od dziecka, gdy wraz z babcią i rodzeństwem występował z grupą mariachi, czyli wywodzącym się z tradycji meksykańskiej zespołem, którego instrumentarium opiera się na skrzypcach i różnych odmianach gitary. W roku 2015 ukazał się jego solowy debiut „Tengo Blues”.

Na koncert zapraszamy w piątek, 25 listopada – POK „Dom Chemika”, godz. 19:00. Więcej informacji: ARTYŚCI, REPERTUAR. Festiwal odbywa się w dniach 18–26 listopada 2016. Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM oraz do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.